Celtic Way, Velká Británie

Produkty

 • Celtic Way, UK
 • Celtic Way, UK
 • Celtic Way, UK
 • Celtic Way, UK
 • Účinnost světelného zdroje

  Účinnost světelného zdroje

  S jakou účinností světelný zdroj mění elektrickou energii na světlo (lm/W).

 • Předřadník

  Předřadník

  Ovládá napájení světelného zdroje elektrickou energií (Index energetické účinnosti - EEI).

 • Světelná distribuce

  Světelná distribuce

  Světlo ze svítidla je regulováno a vyzařováno prostřednictvím optiky, která světlo ohýbá a směruje do správného místa.

 • Účinnost svítidla

  Účinnost svítidla

  Produkty LED společnosti Thorn jsou vysoce energeticky účinné a klubu Celtic FC pomáhají snižovat trvalé energetické náklady a uhlíkové emise.

 • Přítomnost/nepřítomnost

  Přítomnost/nepřítomnost

  Přítomnost: Světlo se automaticky zapíná a vypíná s pohybem. Nepřítomnost: Světlo se automaticky vypíná, ale je třeba jejzapínat ručně.

 • Denní světlo

  Denní světlo

  Umělé osvětlení reaguje na přirozené světlo zvenčí.

 • Nepřetržité ovládání intenzity osvětlení

  Nepřetržité ovládání intenzity osvětlení

  Funkce navržená k poskytnutí správných úrovní osvětlení po dobu údržbového období.

 • Nastavení pro pracoviště/scény

  Nastavení pro pracoviště/scény

  Umožňuje nastavit scény a přizpůsobit osvětlení různým činnostem.

 • Časová funkce vypnutí

  Časová funkce vypnutí

  Lze instalovat automatické přerušení příkonu k vypnutí všech svítidel v době, kdy v prostorách nejsou lidé.

 • Osvětlení pracoviště

  Osvětlení pracoviště

  Osvětlení pracovišť správnou úrovní světla.

 • Zónování osvětlení

  Zónování osvětlení

  Osvětlení je na komunikaci Celtic Way zónováno podle použití oblastí, s věhlasným centrálním bulvárem osvětleným osmimetrovými sloupy se svítidly Thorn DYANA LED. Prostory parkovišť jsou osvětleny šestimetrovými sloupy se svítidly Thorn ISARO LED.

 • Program údržby

  Program údržby

  Systém osvětlení Thorn Lighting nebude prvních šest let vyžadovat téměř žádnou údržbu, čímž pomáhá klubu Celtic FC minimalizovat provozní náklady.

 • Nevyužité světlo

  Nevyužité světlo

  Světlo, které nedopadá na zamýšlený cíl.

 • Odrazivost

  Odrazivost

  Světlo se odráží od povrchu v prostoru.

 • Viditelné inteligentní měření

  Viditelné inteligentní měření

  Výsledky činností jsou rychle viditelné jako zvýšení nebo snížení spotřeby energie.

Abychom učinili zadost pozornost přitahující výstavbě komunikace Celtic Way, fotbalovému klubu Celtic FC a jejímu přednímu dodavateli společnosti Waterman Group, byl potřeba ikonický systém osvětlení. Eddie Murphy, nejvyšší elektrotechnik u společnosti Waterman Group, říká, „Chtěli jsme osvětlení, které by zdůraznilo dramatické prvky nové komunikace Celtic Way a zaměřilo pozornost fanoušků na atrakce na hlavním bulváru. Současně jsme potřebovali nápadné zakázkové sloupy, které odrážejí úspěch klubu – samozřejmě vše v zelené klubu Celtic.“ Dalším požadavkem bylo osvětlit prostory nových parkovišť na bezpečné úrovně a splnit požadavek klubu Celtic FC pověsit reklamní transparenty ze sloupů osvětlení. Světla musela být také vysoce spolehlivá a také nákladově efektivní se snadnou údržbou v nadcházejících letech.

Když byl tým společnosti Thorn seznámen s požadavky klubu Celtic FC, navrhl řešení založené na štíhlých, osmimetrových sloupech z leštěného hliníku s integrovanými zelenými hroty nazývanými 'křížové kytky'. Zakázkové sloupy jsou vybaveny nápadnými energeticky účinnými svítidly ze sortimentu Thorn Dyana s vestavěným příslušenstvím dostatečně pevným k zavěšení třímetrových reklamních transparentů. K osvětlení prostor nových parkovišť na bezpečné úrovně, aniž by se odváděla pozornost od hlavního bulváru, společnost Thorn navrhla řešení založené na šestimetrových sloupech vybavených svítidly Isaro LED. „Svítidla Thorn Isaro jsou vysoce energeticky účinná a neodvádějí pozornost fanoušků od hlavního bulváru Celtic Way,“ říká Eddie Murphy.

Firma MacLean Electrical, která je distributorem společnosti Thorn, dodala produkty Thorn použité pro komunikaci Celtic Way a instalaci na místě řídil místní dodavatel elektrických produktů Pegasus Power & Communications. „Všichni projektoví partneři spolu hladce pracovali, aby bylo zajištěna úspěšná, včasná dodávka projektu v rámci rozpočtu,“ říká Eddie Murphy.

„Společnost Thorn nám pomohla poskytnout nesmírně působivý, vizuálně ohromující systém osvětlení, který odráží minulé a současné úspěchy a budoucí ambice klubu Celtic FC,“ říká Eddie Murphy. „Celtic Way je nyní více než příjezdovou cestou ke stadionu Celtic Park – je to atrakce sama o sobě a často vidíme místní obyvatele a fanoušky, kteří se zastavují, aby si vyfotografovali sloupy a svítidla Thorn, která lemují centrální bulvár, a obdivovali je.“

Fotbalový klub Celtic FC má velkou radost z nového systému osvětlení, který zvýrazňuje komunikaci Celtic Way a její atrakce. Robin Buchanan, generální manažer stadionu klubu Celtic FC říká, „Celtic Way je senzační nový veřejný prostor pro naše fanoušky a systém osvětlení Thorn jej pomáhá ukázat v tom nejlepším světle. Budeme pokračovat v rozvoji klubu Celtic FC správným směrem, abychom ukázali, že jsme jedním z předních světových fotbalových klubů a abychom našim fanouškům dali klub, na který mohou být pyšni.“

Využitím technologie LED diod poslední generace řešení společnosti Thorn Lighting maximalizuje energetickou účinnost a klubu Cetlic FC minimalizuje provozní náklady. Klub Celtic FC potřeboval vysoce spolehlivý systém osvětlení, který funguje neustále s malými nebo žádnými nároky na údržbu. Skutečnost, že svítidla Thorn Dyana LED a Isaro LED mnoho let nevyžadují téměř žádnou údržbu, je činí vynikající volbou pro fotbalový klub.