Domů / Projekty a řešení / Případové studie

Případové studie

Kanceláře

Office

Kancelářské osvětlení musí poskytovat efektivní osvětlení pracovní plochy při současném vytváření harmonického, neoslňující prostředí. U většiny projektů je třeba minimalizovat spotřebu energie, snížit tím režijní náklady, ale také prokázat odpovědnost k životnímu prostředí. Projekty zde uvedené ukazují, jak je možné dosáhnout výkon, účinnost a pohodlí v kancelářském prostředí.

Průmysl

Industry

Náročné industriální prostředí přináší náročné požadavky i na osvětlení. Při složité výrobě (např. při výrobě komponent do těžkého strojírenství) a skladování, existuje mnoho požadavků na výkonný systém osvětlení. Projekty zde ukazují, jak naše řešení osvětlení může přinést nejen výkon, účinnost a pohodlí, ale také významné úspory energie.

Vzdělávání, školství

Education

Osvětlení je nedílnou součástí vzdělávání, pokud je správně zvoleno, usnadňuje učení a poskytuje příjemné prostředí pro studenty a učitele. Od základních škol po vysoké školy, haly a do přednáškových sálů - naše schopnost poskytovat osvětlení pro vzdělávání je obrovská. Projekty zde ukazují, jak naše řešení osvětlení může přinést nejen výkon a pohodlí, ale také významné úspory energie.

Zdravotnictví

Health

Osvětlení ve zdravotnictví je důležité jak pro pacienty, tak pro personál, který na pracovišti potřebuje podávat vysoké výkony

Maloobchod

Retail

Velkorysé úrovně osvětlení a kvalitní podání barev jsou důležité zejména pokud se projekt týká potravin, nápojů a spotřebního zboží. Mezi další důležité faktory ovlivňující výkon patří bezpečnost, pohodlí a samozřejmě účinnost.

Hotely

Hotel

Od parkovišť po lázně, od ložnic po bary, od venkovního po vnitřní osvětlení. Vše vyžaduje v hotelovém průmyslu spojitost. Stejně tak jsou důležité estetické požadavky, stejný styl a integrace.

Sport

Indoor Sports

Osvětlení sportovišt přináší celou řadu důležitých hledisek jak pro sportovce, tak pro diváka. Je důležité, aby se zabránilo oslnění, které může bránit hráči podat vysoký výkon a zajistit dostatečné nouzové osvětlení.
Projekty zde ukazují, jak vysoký výkon osvětlení přináší vítězné výsledky v různých místech a událostech ve sportu.

Ulice a tunely

TunnelII

Dálnice, městské ulice, mosty, silnice, tunely a dopravní terminály ... to jsou jen některé z aspektů každodenního života, kde  osvětlení hraje jeho důležitou roli.

Městské prostředí

Cityscape

Styl ve dne a v noci bezpečnost, to jsou dva klíčové požadavky na městské osvětlení. Samozřejmě, že další faktory jako výkonnost, pohodlí, funkčnost a životnost jsou také důležité.

Umění a kultura

Water Museum, St Petersburg, Russia

Od sochy, moderní knihovny po historické budovy, osvětlení pro umění a kulturní akce, to vše potřebuje citlivý přístup. Vyžaduje to typ osvětlení, který je schopen doplnit a zlepšit strukturu povrchu a celkový dojem.

Doprava

Transporttation

Žádné letadlo, vlak, autobus nebo trajekt, by nemohl fungovat bez osvětlení. Pro venkovní nebo vnitřní osvětlení, výkon, účinnost a pohodlí jsou důležitými aspekty.

Tranzitní prostory a parkoviště

car parks

Osvětlení pro tranzitní prostory a parkoviště je nezbytné pro veřejnou bezpečnost. Kromě bezpečnosti, viditelnosti a energetické účinnosti je důležitá také minimalizace provozních nákladů.

Obytné domy

MKB Malmo, Sweden

Od obytných domů, kasáren až po věznice, osvětlení pro bytové účely vyžaduje inteligentní a spolehlivé řešení. Výkon, účinnost, komfort, estetika, bezpečnost a flexibilita jsou velmi důležité.