Domů / O nás / Novinky / Zážitek se společností Thorn: partnerství založené na důvěře a inovaci

Zážitek se společností Thorn: partnerství založené na důvěře a inovaci

  • The Thorn Experience: a partnership based on trust and innovation
  • The Thorn Experience: a partnership based on trust and innovation
  • The Thorn Experience: a partnership based on trust and innovation
  • The Thorn Experience: a partnership based on trust and innovation
Jun 16, 2015

S historií přes 85 let si společnost Thorn získala dobré jméno díky inovaci a odborným znalostem. Po této cestě si rozvinula trvající partnerství, některá pokrývající přes 50 let, s místními a obecními úřady v mnoha ze 100 zemích, kde pracuje. Tato se stala známá pod názvem Zážitek se společností Thorn. Rada hrabství Durham nabízí jen jeden z příkladů této činnosti.

„Společnost Thorn Lighting je partnerem Rady hrabství Durham od 60. let minulého století. Dlouhodobou spolupráci se společností Thorn jsme shledali velmi prospěšnou, protože nám poskytuje výhody prostřednictvím nepřetržitého zdokonalování produktů a služeb,“ uvádí Darren Hubbard, vyšší technik uličního osvětlení z Rady hrabství Durham.

S populací převyšující 500 000 je Rada hrabství Durham jedním z největších místních úřadů v Anglii. Je jedním z mnoha místních úřadů ve Spojeném království a Irsku, které spolupracují se společností Thorn přes 50 let.

Spolupracujeme za účelem snížení energie o 40 %

Dnes jedny z největších energetických nákladů Rady pocházejí od 86 000 pouličních světel a osvětlených dopravních značek po celém hrabství. V souladu s programem CRCEE a zákonem o změně klimatu rada pracovala s cílem snížení celkové spotřeby energie o 40 % a emisí CO2 do roku 2016.

Důležitou součástí iniciativy je přechod z tradiční technologie na diody LED. Jako součást významného programu výměny všech neúčinných svítidel rady společnost Thorn začala se zdokonalováním technologie dodávat a doporučovat účinnější produkty. K dnešnímu dni Rada hrabství Durham instalovala přes 14 000 svítidel LED pro osvětlení komunikací. Svítidlo Oracle S bylo instalováno v roce 2010, jelikož v této době poskytovalo nejúčinnější řešení. Bylo instalováno přes 8 000 svítidel. Naposled v roce 2013 společnost Thorn vyhrála kontrakt na základě ceny, fotometrického výkonu a účinnosti jejich svítidel Isaro LED a R2L2 LED. Nyní společnost pracuje na dodávce a instalaci těchto svítidel během 6letého období. Zatím bylo instalováno přes 6 000 svítidel.

Samantha Berry, manažerka pro vztahy s klíčovými zákazníky, vysvětluje: „Společnost Thorn se věnuje výzkumu a vývoji, zajišťujícími trvalé zdokonalování produktů. Instalací těch nejúčinnějších modulů LED, jakmile jsou dostupné, Rada hrabství Durham získává výhody ze zlepšeného výkonu a úspor energie. Co je zásadní, přechod k osvětlení LED a snížení tříd osvětlení poskytlo roční úspory energie převyšující 50 %. Naše schopnost vyrábět a dodávat kvalitní produkt v souladu s náročným harmonogramem dodávek Rady hrabství Durham byla klíčem úspěchu tohoto programu k dnešnímu dni.“

Darren dochází k závěru: „Tím, že stavíme na našich předchozích zkušenostech a úspěchu projektů, můžeme vždy očekávat a získat od společnosti Thorn více. Máme prospěch z rychlejší instalace, nižší spotřeby energie a efektivnějších služeb. Do budoucna očekávám, že se budou produkty a služby společnosti Thorn nadále zlepšovat, aby nabízely ještě lepší kvalitu a výkon za současného poskytování vynikající hodnoty za vydané peníze.“

Pro kompletní případovou studii Rady hrabství Durham klepněte na zde.

Brožurku o osvětlení komunikací si můžete stáhnout zde.

← Zpět na přehled