Domů / O nás / Novinky / Usnadnění venkovního veřejného osvětlení

Usnadnění venkovního veřejného osvětlení

  • Outdoor public lighting made easy
Jan 13, 2015

Tři úrovně ovládání osvětlení od společnosti Thorn

Společnost Thorn představila tři úrovně ovládání osvětlení k ještě dalšímu usnadnění stanovení nejvhodnějšího řešení ovládání venkovního veřejného osvětlení. Nové úrovně – jednoduchá, skupinová a celková – jsou navrženy na pomoc zajištění poskytnutí správného světla na správné místo ve správný čas k vytvoření bezpečného, příjemného a účinného prostředí.

První a nejzákladnější úroveň ovládání – jednoduchá – zahrnuje samostatné ovladače, včetně detekce pohybu, fotobuněk a časových spínačů pro malé veřejné systémy. Samostatná řešení vyžadují malé investice. Jedná se o možnost ke snadné instalaci a všechny prvky jsou buď integrované nebo připevněné ke svítidlu. Druhá úroveň ovládání – skupinová – zahrnuje ovladače místních segmentů pro skupinu malých a středně velkých veřejných systémů osvětlení prostřednictvím sítě, ovládacího vodiče, radiofrekvence nebo PoweLine. A konečně třetí, nejpokrokovější úroveň ovládání – celková – zahrnuje dálkové systémy centrálního řízení pro individuální ovládání a monitorování středních a velkých systémů osvětlení přes PoweLine nebo prostřednictvím radiofrekvence. Interoperabilita umožňuje připojení k jiným systémům, např. k CCTV a vzduchovým čidlům.

Christophe Durand, globální manažer výrobků Thorn, uvádí: „Osvětlení představuje 19 % celkové světové spotřeby energie. Ve městě se tato hodnota prudce zvyšuje a představuje 50 % nákladů na elektrickou energii. V kombinaci s rostoucími energetickými náklady, snižujícími se rozpočty a potřebou vynalézavosti v oblasti spotřeby energie nebyla potřeba použití ovladačů osvětlení u všech nových a stávajících instalací nikdy větší. Ovladače venkovního osvětlení od společnosti Thorn jsou jedněmi z nejjednodušších a nejzřejmějších způsobů snížení spotřeby energie za současného zohlednění standardů pohodlí a bezpečnosti. Poskytující výhody, ke kterým se řadí snížení spotřeby energie, delší životnost zdrojů, snížení nároků na údržbu a nižší náklady.“

O třech úrovních ovládání veřejného osvětlení společnosti Thorn zjistíte více v naší brožurce o ovladačích venkovního osvětlení.

Více informací o ovladačích venkovního osvětlení od společnosti Thorn najdete na stránce zde.

← Zpět na přehled