Spennymoor FC, UK

 • Spennymoor FC, UK
 • JOSS6185v1
 • APPS P SPENNYFC2
 • Účinnost světelného zdroje

  Účinnost světelného zdroje

  S jakou účinností světelný zdroj mění elektrickou energii na světlo (lm/W).

 • Předřadník

  Předřadník

  Ovládá napájení světelného zdroje elektrickou energií (Index energetické účinnosti - EEI).

 • Světelná distribuce

  Světelná distribuce

  Precise optical control ensures the efficient use of light by permitting an optimised design that lights the task to the required level with minimal waste

 • Účinnost svítidla

  Účinnost svítidla

  Spojení optické a tepelné regulace ve svítidle (účinnost svítidla lm/W).

 • Přítomnost/nepřítomnost

  Přítomnost/nepřítomnost

  Přítomnost: Světlo se automaticky zapíná a vypíná s pohybem. Nepřítomnost: Světlo se automaticky vypíná, ale je třeba jejzapínat ručně.

 • Denní světlo

  Denní světlo

  Umělé osvětlení reaguje na přirozené světlo zvenčí.

 • Nepřetržité ovládání intenzity osvětlení

  Nepřetržité ovládání intenzity osvětlení

  Funkce navržená k poskytnutí správných úrovní osvětlení po dobu údržbového období.

 • Nastavení pro pracoviště/scény

  Nastavení pro pracoviště/scény

  Umožňuje nastavit scény a přizpůsobit osvětlení různým činnostem.

 • Časová funkce vypnutí

  Časová funkce vypnutí

  Lze instalovat automatické přerušení příkonu k vypnutí všech svítidel v době, kdy v prostorách nejsou lidé.

 • Osvětlení pracoviště

  Osvětlení pracoviště

  Osvětlení pracovišť správnou úrovní světla.

 • Zónování osvětlení

  Zónování osvětlení

  Osvětlení je zónováno podle přítomnosti osob a polohy oken.

 • Program údržby

  Program údržby

  Ease of maintenance allows routine tasks to be performed without affecting floodlight aiming, preserving the efficiency of the installation through time

 • Nevyužité světlo

  Nevyužité světlo

  Tight control of obtrusive light ensures the surrounding buildings and environment are not impacted by only directing the light where it is required.

 • Odrazivost

  Odrazivost

  Světlo se odráží od povrchu v prostoru.

 • Viditelné inteligentní měření

  Viditelné inteligentní měření

  Výsledky činností jsou rychle viditelné jako zvýšení nebo snížení spotřeby energie.

Anglický fotbalový klub města Spennymoor hraje v první divizi Northern League  v rámci anglického systému fotbalových lig. V místě je klub znám jako „The Moors“ a od roku 2009 vyhrál každý rok mistrovství Northern League Championship. Ve snaze o postup se stal také vůbec prvním fotbalovým klubem, který se může pochlubit novými světlomety Champion.

Champion mění zápasy

Nedávná revize považovala stará světla v areálu Brewery Field, který si klub The Moors pronajímá od místního úřadu, nevhodná k danému účelu. S novými světlomety Champion, poskytujícími výkonné osvětlení s pohodlím pro diváky a místní obyvatele, se však stal areál klubu The Moors opět vyhovujícím.

Champion je kompaktní asymetrický světlomet pro 1 a 2 kW halogenidové výbojky. Začleňuje koncepci ‘nulového odříznutí světla’ a integrovanou clonu k naprosté kontrole nad oslněním a rušivým světlem (0 cd při 90°). Vysoká hodnota LOR zajišťuje maximální optickou účinnost a přesnou distribuci světla s minimálním přetokem světla. Jen z jedné instalované polohy lze u svítidla Champion v místě montáže nastavit tři polohy světelných zdrojů.

Instalace a údržba svítidla Champion jsou zvláště snadné díky bezpečnému přístupu ke světelnému zdroji zezadu bez potřeby nástrojů a výměně přes výklopné dveře a směrování bez potřeby nástrojů v azimutu, díky integrovaným směrovacím hledáčkům. Po otevření zadních přístupových dveří se napájení automaticky přeruší.

Příprava na postup

Albert Hickman, který pracuje pro Thorn Lighting a pro klub The Moors odehrál přes  600 zápasů, měl nápomocnou roli při instalaci nového systému plošného osvětlení. Uvedl: „Společnost Thorn chápe, jak je pro město důležité mít opravdu úspěšný fotbalový klub a z toho pramení naše podpora ve formě poskytnutí jeho prvních světlometů již v 60. letech a samozřejmě jejich výměna nyní. Design světlometů je nový a svítidla poskytnou vysoce kvalitní úrovně osvětlení ke splnění přísné specifikace FA.”

K radosti ředitele klubu Paula Callaghana nové světlomety přinesly zřetelné zlepšení viditelnosti a výměna měla velmi dobrou odezvu od fanoušků. „To, že naše světlomety potřebují vyměnit, jsme již nějakou dobu věděli, ale je báječné dovést výměnu na konec a vidět to zlepšení,” řekl Callaghan. „V letošní sezóně se vážně zabýváme možností postupu, proto je povzbudivé vědět, že náš areál je stejně dobrý, pokud ne ještě lepší, než většina areálů v lize Evostik Northern Premier League. Pokud se nám postup podaří, krásně zapadneme.”