Domů / Projekty a řešení / Případové studie

Případové studie

Kanceláře

Office

Kancelářské osvětlení musí poskytovat efektivní osvětlení pracovní plochy při současném vytváření harmonického, neoslňující prostředí. U většiny projektů je třeba minimalizovat spotřebu energie, snížit tím režijní náklady, ale také prokázat odpovědnost k životnímu prostředí. Projekty zde uvedené ukazují, jak je možné dosáhnout výkon, účinnost a pohodlí v kancelářském prostředí.

Průmysl

Industry

Náročné industriální prostředí přináší náročné požadavky i na osvětlení. Při složité výrobě (např. při výrobě komponent do těžkého strojírenství) a skladování, existuje mnoho požadavků na výkonný systém osvětlení. Projekty zde ukazují, jak naše řešení osvětlení může přinést nejen výkon, účinnost a pohodlí, ale také významné úspory energie.

Vzdělávání, školství

Arhus

Osvětlení je nedílnou součástí vzdělávání, pokud je správně zvoleno, usnadňuje učení a poskytuje příjemné prostředí pro studenty a učitele. Od základních škol po vysoké školy, haly a do přednáškových sálů - naše schopnost poskytovat osvětlení pro vzdělávání je obrovská. Projekty zde ukazují, jak naše řešení osvětlení může přinést nejen výkon a pohodlí, ale také významné úspory energie.

Zdravotnictví

Health

Osvětlení ve zdravotnictví je důležité jak pro pacienty, tak pro personál, který na pracovišti potřebuje podávat vysoké výkony

Maloobchod

Retail

Velkorysé úrovně osvětlení a kvalitní podání barev jsou důležité zejména pokud se projekt týká potravin, nápojů a spotřebního zboží. Mezi další důležité faktory ovlivňující výkon patří bezpečnost, pohodlí a samozřejmě účinnost.

Hotely

Hotel

Od parkovišť po lázně, od ložnic po bary, od venkovního po vnitřní osvětlení. Vše vyžaduje v hotelovém průmyslu spojitost. Stejně tak jsou důležité estetické požadavky, stejný styl a integrace.

Vnitřní sportoviště

Indoor Sports

Osvětlení krytých sportovišt přináší celou řadu důležitých hledisek jak pro sportovce, tak pro diváka. Je důležité, aby se zabránilo oslnění, které může bránit hráči podat vysoký výkon a zajistit dostatečné nouzové osvětlení.

Venkovní sportoviště

Wembley Stadium video poster

Thorn nabízí produkty pro potřebu nejmenších i největších venkovních sportovních areálů, včetně malých trénikových hřišť, závodišť i velkých fotbalových a atletických stadionů.

Ulice a tunely

Tunnel

Dálnice, městské ulice, mosty, silnice, tunely a dopravní terminály ... to jsou jen některé z aspektů každodenního života, kde  osvětlení hraje jeho důležitou roli.

Městské prostředí

Lavaur Town Hall, France

Styl ve dne a v noci bezpečnost, to jsou dva klíčové požadavky na městské osvětlení. Samozřejmě, že další faktory jako výkonnost, pohodlí, funkčnost a životnost jsou také důležité.

Umění a kultura

Water Museum, St Petersburg, Russia

Od sochy, moderní knihovny po historické budovy, osvětlení pro umění a kulturní akce, to vše potřebuje citlivý přístup. Vyžaduje to typ osvětlení, který je schopen doplnit a zlepšit strukturu povrchu a celkový dojem.

Doprava

Transporttation

Žádné letadlo, vlak, autobus nebo trajekt, by nemohl fungovat bez osvětlení. Pro venkovní nebo vnitřní osvětlení, výkon, účinnost a pohodlí jsou důležitými aspekty.

Tranzitní prostory a parkoviště

ParkingII

Osvětlení pro tranzitní prostory a parkoviště je nezbytné pro veřejnou bezpečnost. Kromě bezpečnosti, viditelnosti a energetické účinnosti je důležitá také minimalizace provozních nákladů.

Obytné domy

MKB Malmo, Sweden

Od obytných domů, kasáren až po věznice, osvětlení pro bytové účely vyžaduje inteligentní a spolehlivé řešení. Výkon, účinnost, komfort, estetika, bezpečnost a flexibilita jsou velmi důležité.